Atrakcje
Szczawnica
Jaworki
Pieniny

Arena narciarska Jaworki Homole

Arena Narciarska
Jaworki – Homole

Arena Narciarska Jaworki – Homole: – kolej linowa – krzesełkowa „Homole”, 2-osobowa o długości 610 m, różnica wzniesień 116 m – wyciąg narciarski talerzowy „Storczyk”, długość 200 m, różnica wzniesień 35 m – wyciąg narciarski talerzowy „Tubing”, długość 150 m, różnica poziomów 20 m
Więcej
Spływ kajakiem na Dunajcu

Spływ kajakiem
na Dunajcu

Spływ kajakiem na Dunajcu – Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom.
Więcej
RAFTING na Dunajcu

RAFTING
na Dunajcu

RAFTING na Dunajcu – Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.
Więcej
Spływ kajakiem na Dunajcu

Spływ
Dunajcem

Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga 1 połowy XIX wieku.
Więcej
Muzyczna Owczarnia

Muzyczna
Owczarnia

Muzyczna Owczarnia – to niesamowity klub znajdujący się w przepięknym miejscu. To dobre rozwiązanie dla osób, które muszą wybierać pomiędzy weekendem spędzonym w muzycznych lokalach a przyjemnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Ten zdrowy kompromis znajduje się w Pieninach, a dokładniej pod adresem Szczawnica-Jaworki 18a.
Więcej
Kościół w Jaworkach

Kościół
w Jaworkach

Kościół w Jaworkach – kościół filialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Jest on dawną cerkwią grekokatolicką, która służyła chrześcijanom obrządku wschodniego podobnie jak cerkiew w sąsiedniej wsi Szlachtowej. Została zbudowana w 1680 roku. Po pożarze drewnianej świątyni wzniesiono murowaną cerkiew w roku 1798 która swym pięknem ubogaca tamte okolice do dnia dzisiejszego.
Więcej
Rezerwat przyrody Wysokie Skałki

Rezerwat przyrody
Wysokie Skałki

Rezerwat przyrody Wysokie Skałki rezerwat przyrody na terenie województwa małopolskiego, w gminie Szczawnica, położony na najwyższym szczycie Pienin – Wysokiej (1050 m n.p.m.). Znajduje się na obszarze Małych Pienin, na granicy ze Słowacją, na wysokości 900-1050 m n.p.m. Jest rezerwatem krajobrazowym i leśnym, utworzony został w 1961 r.
Więcej
Kościół w Jaworkach

Rezerwat przyrody
Biała Woda

Rezerwat przyrody Biała Woda rezerwat przyrody w województwie małopolskim, w gminie Szczawnica, miejscowości Jaworki na terenie Pienin w ich części zwanej Małymi Pieninami, utworzony w 1963 r. Jest to jeden z najładniejszych wąwozów Pienin, znakomicie nadający się do spacerów i doskonale przygotowany turystycznie; wygodna droga (zamknięta dla ruchu pojazdów), ławeczki, mostki, tablice informacyjne.
Więcej
Rezerwat przyrody Zaskalskie-Bodnarówka

Rezerwat przyrody
Zaskalskie-Bodnarówka

Rezerwat przyrody Zaskalskie-Bodnarówka znajduje się w dolinie Skalskiego Potoku uchodzącego do Grajcarka w Jaworkach, oraz na zboczach zalesionej góry Skalskie (789 m n.p.m.). Potok tworzy w niektórych miejscach głęboki wąwóz z odsłonięciami fliszu karpackiego. W lesie gniazduje rzadki ptak puchacz.
Więcej
Rezerwat przyrody Wąwóz Homole

Rezerwat przyrody
Wąwóz Homole

Rezerwat przyrody Wąwóz Homole ma długość ok. 800 m i wcina się w północne stoki Wysokich Skałek, tworząc głęboki kanion o bardzo stromych ścianach dochodzących do 120 m wysokości. Zbudowany jest z wapieni krynoidowych serii czorsztyńskiej (widoczne są w dolnej części wąwozu) i serii niedzickiej (widoczne w górnej części wąwozu
Więcej
Jaworki

Jaworki

Jaworki są częścią Szczawnicy, oddalone od centrum uzdrowiska o kilka kilometrów, położone na styku dwóch pasm górskich (Pasmo Radziejowej i Małe Pieniny) powoduje że, w Jaworkach zbiegają się cztery duże potoki, rzeźbiące niezwykle malownicze doliny. Najsławniejszą z nich jest niewątpliwie dolina na potoku Kamionka, tworząca wspaniały wąwóz Homole uwieczniony w Potopie przez H. Sienkiewicza.
Więcej
Szczawnica

Szczawnica

Szczawnica położona jest w pięknej dolinie Grajcarka prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Dolina ta rozdziela Małe Pieniny od Beskidu Sądeckiego. To górskie uzdrowisko leży na wysokości ok. 500 m npm. Wyjątkowe położenie doliny powoduje, że panuje tutaj łagodny, a zarazem wyjątkowy mikroklimat. Decydujący wpływ na to mają między innymi porastające zbocza dolin lasy
Więcej
© 2020 Willa Zawadówka